Poradnik

Turystyka jachtami spacerowymi jest w Polsce stosunkowo młodą formą spędzania czasu wolnego. Faktycznie nie dorobiła się jeszcze prostej i wpadającej w ucho, a jednocześnie niosącej właściwy przekaz nazwy. Możemy spotkać takie zwroty jak  "houseboating", czy pływanie "barkami". Te nazwy niewiele jednak mówią tym którzy wcześniej nie mieli z tą zabawą do czynienia. A sprawa jest prosta i oczywista.

Turystyka jachtami spacerowymi "houseboating" to odpowiednik "caravaningu" tyle, że nie na kołach drogami publicznymi, a szlakami wodnymi. Jest jeszcze jedna zasadnicza różnica, otóż do uprawiania caravaningu potrzebujemy co najmniej prawa jazdy kat. B (a przy większych camperach nawet kat. C), tak do pływania jachtami spacerowymi nie potrzebujemy żadnych uprawnień poza odbyciem przeszkolenia w zakresie bezpieczeństwa na wodzie przed czarterem jachtu. 

 

PŁYWANIE JACHTAMI SPACEROWYMI JEST DLA WSZYSTKICH

 

Jacht spacerowy to pływający dom, wyposażony we wszystko co może być potrzebne przez kilka, kilkanaście, a nawet więcej dni. Na pokładzie znajdują się miejsca do spania dla kilku osób (na Amadei jest ich 6) Wnętrze jest ogrzewane, w wyposażeniu znajduje się kuchnia, lodówka i pełna zastawa. Na jachcie znajduje się WC z toaletą, umywalką (z ciepłą i zimną wodą) i prysznicem. Dla telewidzów jest nawet odbiornik tv i odtwarzacz płyt dvd, a także dwustrefowe radio.
Konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo pływania osobom nie posiadającym doświadczenia wodniackiego, a dodatkowe wyposażenie typu ster strumieniowy, czy winda kotwiczna ułatwiają manewrowanie i obsługę jachtu.

 

ZACHĘCAMY DO NIESTANDARDOWEGO SPĘDZANIA CZASU I DO PRZEŻYCIA NIESAMOWITEJ PRZYGODY ZAREZERWOWANEJ DOTĄD WYŁACZNIE DLA PASJONATÓW ŻEGLARSTWA I DLA MOTOROWODNIAKÓW.


SPRÓBUJ, A PRZEKONASZ SIĘ JAKIE TO PROSTE, A ZARAZEM EKSCYTUJĄCE. 

 

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, napisz do nas a my postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć. Temu służy ten dział.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Polityki Cookies.

Jammas sp. z o.o. ul. Cyklamenów 9A, 04-798 Warszawa. NIP 9522122563  REGON: 146492300  KRS nr 0000446431  kapitał zakładowy 550.000zł

Copyright © 2013 Jammas sp. z o.o. - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl